Kolejny rocznik badań CBOS (2013)

Polish For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W Polskim Archiwum Danych Społecznych opublikowano kolejny rocznik (2013) badań Centrum Badania Opinii Społecznej CBOS z kolekcji “Aktualne Problemy i Wydarzenia”.

W naszym archiwum dostępne są już cztery pełne roczniki wspomnianej serii z lat

2008, 2013, 2014 i 2016 (48 zbiorów danych wraz z dokumentacją).

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z całą zawartością naszych archiwów: ogólnego REPOD, jakościowego ADJ i ilościowego PADS. nasze archiwa umożliwiają Państwu również publikację danych pochodzących z własnych badań, tworzenie kolekcji instytucjonalnych lub tematycznych i dzielenie się danymi z szerokim gronem odbiorców zarówno na polu nauki jak i poza nim. Zapraszamy do zakładania kont użytkowników!

Polskie Archiwum Danych Społecznych oraz Archiwum Danych Jakościowych wspólnie z ICM UW tworzą Repozytorium Danych Społecznych (RDS) i działają w ramach projektu Dziedzinowe Repozytoria Otwartych Danych Badawczych (DRODB). Beneficjentem projektu jest Uniwersytet Warszawski, a za jego realizację odpowiada ICM UW we współpracy z ISS UW. Partnerami projektu są: IFiS PAN oraz UAM w Poznaniu.

Kolekcja “Aktualne Problemy i Wydarzenia”

Fundacja CBOS została powołana w celu badania opinii i postaw polskiego społeczeństwa oraz przekazywania zdobytej wiedzy – bezpośrednio i poprzez media – szerokiej opinii publicznej, a także instytucjom państwa. W tym celu co miesiąc realizowane są statutowe badania sondażowe “Aktualne Problemy i Wydarzenia”. Udostępnione przez PADS zbiory obejmują badania zrealizowane w roku 2014 – 12 zbiorów, 2008 – 12 zbiorów, oraz z roku

2016 – 12 zbiorów.). Zbiory danych udostępniane są wraz z dokumentacją opisującą metodologię realizacji każdego z udostępnianych badań.

Zbiory i towarzysząca im dokumentacja są dostępne bezpłatnie.

Polskie Archiwum Danych Społecznych: https://pads.org.pl/

Kolekcja “Aktualne Problemy i Wydarzenia”: https://rds.icm.edu.pl/dataverse/CBOS

Archiwum Danych Jakościowych: https://adj.ifispan.pl

Repozytorium Otwartych Danych: https://repod.icm.edu.pl/

Posted in Bez kategorii.