Nowe zbiory danych w PADS (CBOS, PaReSoGo)

Polish For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W Archiwum Danych Społecznych publikowano kolejne roczniki badań Centrum Badania Opinii Społecznej CBOS z kolekcji „Aktualne Problemy i Wydarzenia”.

Roczniki dostępne są tutaj.

W naszym archiwum dostępnych jest już 17 pełnych roczników wspomnianej serii z lat 2000-2016 (204 zbiory danych wraz z dokumentacją).

Ponadto opublikowano zbiór Party Representation of Social Groups (Olga Zelinska i Joshua K. Dubrow, IFiS PAN).

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z całą zawartością naszych archiwów udostępnianych w Repozytorium Danych Społecznych (RDS): jakościowego Archiwum Danych Jakościowych i ilościowego Polskiego Archiwum Danych Społecznych. Umożliwiają one również publikację danych pochodzących z własnych badań i dzielenie się nimi z szerokim gronem odbiorców zarówno na polu nauki, jak i poza nim. Zapraszamy do zakładania kont użytkowników!

Kolekcja „Aktualne Problemy i Wydarzenia”

Fundacja CBOS została powołana w celu badania opinii i postaw polskiego społeczeństwa oraz przekazywania zdobytej wiedzy — bezpośrednio i poprzez media — szerokiej opinii publicznej, a także instytucjom państwa. W tym celu co miesiąc realizowane są statutowe badania sondażowe „Aktualne Problemy i Wydarzenia”. Udostępnione przez PADS zbiory obejmują badania zrealizowane w latach 2000 – 2016. Zbiory danych udostępniane są wraz z dokumentacją opisującą metodologię realizacji każdego z udostępnianych badań.

Zbiory i towarzysząca im dokumentacja są dostępne bezpłatnie.

Polskie Archiwum Danych Społecznych: https://pads.org.pl/

Kolekcja „Aktualne Problemy i Wydarzenia”: https://rds.icm.edu.pl/dataverse/CBOS

Archiwum Danych Jakościowych: https://adj.ifispan.pl

Posted in Bez kategorii.