ISS będzie koordynować sieć badawczą w ramach programu NAWA

ISS będzie koordynować realizację projektu, na który Uniwersytet Warszawski uzyskał finansowanie z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w programie Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe. Środki z tego programu zostaną przeznaczone na budowę sieci badawczej, w skład której wejdą ośrodki naukowe z Francji (EHSS w Paryżu oraz Uniwersytet Strasburski), Niemiec (Uniwersytet Boński), Norwegii (Uniwersytet w Oslo), Włoch (Uniwersytet Boloński) i Polski (UW). Ze strony Uniwersytetu Warszawskiego w budowę sieci zaangażuje się Instytut Studiów Społecznych im. Profesora Roberta Zajonca wraz z Instytutem Socjologii. Głównym zadaniem sieci badawczej będzie rozwijanie paradygmatu relacyjnego w naukach społecznych.

UW laureatem konkursów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej