Przyznane finansowanie na Dziedzinowe Repozytoria Otwartych Danych Badawczych

ISS UW wraz z Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) UW, w partnerstwie z Instytutem Filozofii i Socjologii (IFiS) PAN oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uzyskał finansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 2.3 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego) na realizację projektu Dziedzinowe Repozytoria Otwartych Danych Badawczych. W jego ramach powstanie między innymi nowa platforma przechowywania i udostępniania danych gromadzonych i udostępnianych przez Archiwum Danych Społecznych (www.ads.org.pl) oraz zostaną opracowane zgodnie z obowiązującymi w archiwistyce danych społecznych standardami (DDI, DOI) dane z około 500 zrealizowanych w Polsce badań.

Projekt Dziedzinowe Repozytoria Otwartych Danych Badawczych będzie realizowany przez okres 36 miesięcy a całkowita kwota pozyskanego finansowania wynosi 4 998 889 zł. https://cppc.gov.pl/zakonczenie-konkursu-w-dzialaniu-2-3-popc-w-poddzialaniu-2-3-1-typ-ii-projektu-cyfrowe-udostepnienie-zasobow-nauki-w-ramach-naboru-popc-02-03-01-00-ip-01-00-006-17/

Posted in ADS, Aktualności.